Aktuality

Kaleido, nový prostor pro zážitky našich pacientů

Kaleido, nový prostor pro zážitky našich pacientů

Publikováno: 27. 1. 2021

Hlásíme novinku: Kaleido jako nový prostor pro zážitky našich pacientů

V Sancu se snažíme pro naše klienty vytvořit prostředí, které je pro ně příjemným domovem. Je pro nás důležité, aby pro ně byl Dům domácí péče útulným a komfortním místem, kde se budou cítit v bezpečí. Neustále se tak snažíme posouvat dál a nabízet benefity, které jim dopřejí pocit pohodlí, radosti a klidu. Proto, když jsme se seznámili s aktivizačním nástrojem pro seniory Kaleido, který má vliv také na psychickou a fyzickou aktivitu jednotlivců, rozhodli jsme se tuhle skvělou záležitost plnou zážitků pořídit i k nám do Sanca.

Kaleido představuje nový způsob „cestování“, který našim klientům umožňuje vydat se z pohodlí domova na jejich vysněné místo za pomocí virtuální reality. U zážitků nechybí český vypravěč, který naše pacienty po celou dobu výletem provádí. Kaleido je na míru přizpůsobeno seniorům i lidem s fyzickým handicapem. Od samého začátku totiž spolupracuje s aktivizačními týmy českých domovů pro seniory, LDN a rehabilitačními centry. Tam byla aplikace testována a díky tomu také společnost dostávala zpětnou vazbu, na jejímž základě mohou tuto technologii zlepšovat a přizpůsobovat potřebám cílových zákazníků. Dioptrické brýle nejsou překážkou, nové vymoženosti, které Kaleido nabízí, umožňují cestovat i s nimi. Jeho ovládání je naprostá brnkačka a postačí nám pouze aplikace, která vše řídí.

K dispozici je nespočet cestovních zážitků všeho druhu. Je možné procestovat Českou republiku nebo prozkoumat neobjevená místa v zahraničí. Pacienti se mohou projet na lodi po moři, vrátit se zpátky v čase a objevit místa plná vzpomínek, procházet se po oblíbených destinacích, navštívit živoucí města či poznat historii známých památek. Pro ty, co rádi relaxují se nabízí možnost odpočinku v přírodě nebo návštěva galerie. Zkrátka každý si v tom najde své. 

Po návratu z výletu mohou naši pacienti třeba u šálku teplého čaje sdílet své pocity s ostatními a dát jim prostor podělit se o zážitky, poznatky či naopak vzpomínky, které v nich výlet vyvolal.

Tak sláva, nazdar výletu!