Aktuality

DODO – Den otevřených dveří a oken

DODO – Den otevřených dveří a oken

Publikováno: 10. 9. 2020

Prostředí je pro nás důležité a jako dům domácí péče klademe důraz nejen na péči samotnou, ale i na prostory a průběh dne, který u nás klienti tráví. 24hodinová služba poskytuje prostor být klientům k dispozici, kdykoliv je to potřeba. Pacienti, kteří jsou odkázáni na pobyt na lůžku tak ocení nejen neustálou péči, ale i naše snahy prostředí něčím oživit. V prostorách najdou mimo jiné i uměleckou instalaci Miloše Karáska Pozdní světlo, která terapeuticky působí na úroveň stresu, vnitřní harmonii a klid. Ale co se zbývajícím časem? Pro naše klienty jednou až dvakrát do měsíce připravujeme program ve vnitrobloku budovy, který jim zpestří volné chvíle a na chvíli je myšlenkami zanese mimo náš domeček.

Nerušený klid mimo prostor

Vnitroblok budovy umožňuje krátkou procházku, altánek k posezení, dokonce i jezírko s rybičkami. Chtěli jsme mít možnost poskytnout kousek přírody a nerušeného klidu mimo lůžko nebo pokoj. Vnitřní prostor tak pomáhá nejen se změnou prostředí, ale je i příležitostí pořádat události přímo pro naše klienty. Pokud je pacient odkázán na lůžko, jednoduše otevřeme všechna okna a propojíme celý dům kulturou, která se ve vnitrobloku odehrává.

Kulturní událostí

Zařizujeme různá hudební vystoupení nebo autorskou četbu, která otevřenými dveřmi nebo okny prostupuje celým domem. Při té příležitosti mají klienti možnost pobýt s rodinou a užít si příjemné odpoledne zpestřené kulturní událostí. Aktivit plánujeme spoustu a určitě uvítáme další nápady. Přijďte, navštivte nás, napište nám. Budeme se těšit!